2024 оны 05-р сарын 30

Өвлийн спортын наадмын шорт трейкийн төрлөөр Хөвсгөл аймгийн тамирчид медалийн тоогоороо тэргүүллээ

Монголын бүх ард түмний спортын өвлийн XVI наадам, Монголын хүүхдийн спортын өвлийн VII наадам  гурав дахь өдрөө шорт трейкийн төрлөөр үргэлжиллээ. Энэ төрөл 12 нас хүртэлх, 13-14 нас, 15-16 нас, 17-18 нас гэсэн дөрвөн насны ангиллаар “Эрдэнэт” спорт амралтын хүрээлэнд амжилттай зохион байгуулж, шилдгүүдээ шалгарууллаа. Шагналыг аймгийн Засаг даргын орлогч, зохион байгуулах хороон дарга А.Түвшинжаргал, ЗДТГ-ын дарга Ш.Ганболд, аймгийн ИТХ-ын  тэргүүлэгч Д.Эрдэнэцогт, ЗДТГ-ын Хууль эрх зүйн хэлтсийн дарга М.Мөнхбаяр, ЗДТГ-ын ТЗУХ-ын дарга М.Жанболат, Цагдаагийн газрын нийтийн хэв журам хамгаалах албаны дарга Б.Эрдэнэхүү болон бусад албаныхан гардууллаа. 
Энэ төрлөөс Хөвсгөл аймгийн тамирчид хамгийн олон медалийн эзэн боллоо. 

Монголын бүх ард түмний спортын өвлийн XVI наадам Шорт трейк 1500 м эрэгтэй төрөлд: 

  • 1-р байр: Гармаа Мөнх-Эрдэнэ /Хөвсгөл аймаг/
  • 2 -р байр: Мөнхбаяр Борхүү /Булган аймаг
  • 3-р байр: Батболд Түвшинбаяр /Хөвсгөл аймаг/

Монголын бүх ард түмний спортын өвлийн XVI наадам Шорт трейк 1500 м эмэгтэй төрөлд:  

  • 1-р байр: Нарангэрэл  Одцэцэг /Орхон аймаг/
  • 2-р байр: Орнобиш Маралмаа /Хөвсгөл аймаг/
  • 3-р байр: : Амгаланбаяр Солонго /Хан-Уул дүүрэг

Монголын хүүхдийн спортын өвлийн VII наадмын Шорт трейк 12 нас хүртэлх 500 м хөвгүүд төрөлд:  

  •   1-р байр: Өсөхбаяр Өсөх –Ирээдүй /Хөвсгөл аймаг/
  •   2-р байр: Чинхүү Заяамандах /Хөвсгөл аймаг/
  •   3-р байр: Тогтбаяр Жавхлантөгс /Хөвсгөл аймаг/

Монголын хүүхдийн спортын өвлийн VII наадмын Шорт трейк 12 нас хүртэлх 500 м охидын төрөлд:

  • 1-р байр: Дошзэвэг Хонгорзул /Сүхбаатар дүүрэг/
  • 2-р байр: Гочоосүрэн Ганжигүүр /Булган аймаг/
  • 3-р байр: Төгс-Эрдэнэ Азжаргал /Төв аймаг/

Монголын хүүхдийн спортын өвлийн VII наадмын Шорт трейк 13-14 нас хүртэлх 1500 м хөвгүүдийн  төрөлд:

  • 1-р байр: Уламжлал Одбаатар /Булган аймаг/
  • 2-р байр: Нэргүй Баяржавхлан /Төв аймаг/
  • 3-р байр: Түмэн  Мөнх-Алдар /Хөвсгөл аймаг/

Монголын хүүхдийн спортын өвлийн VII наадмын Шорт трейк 13-14 нас хүртэлх 1500 м охидын төрөлд: 

  • 1-р байр: Наранхүү Баасанжаргал /Хөвсгөл аймаг/
  • 2-р байр: Гантулга Ариунжаргал /Орхон аймаг/
  • 3-р байр: Наранчулуун  /Ундрах Хөвсгөл/

Монголын хүүхдийн спортын өвлийн VII наадмын Шорт трейк 15-16 нас хүртэлх 1500 м хөвгүүдийн  төрөлд:  

  • 1-р байр: Анхбаяр Дагвадорж /Хөвсгөл аймаг/
  • 2-р байр: Сайнхүү Ганхөвсгөл /Хөвсгөл аймаг/
  • 3-р байр: Бямбадорж Тэмүүжин /Баянгол дүүрэг/

Монголын хүүхдийн спортын өвлийн VII наадмын Шорт трейк 15-16 нас хүртэлх 1500 м охид төрөлд:  

  • 1-р байр: Өсөхбаяр Мөнхцацрал /Хөвсгөл аймаг/
  • 2-р байр: Шинэмонгол Энхсаруул /Хөвсгөл аймаг/
  • 3-р байр: Бямбацогт Буянзаяа /Хөвсгөл аймаг/

Монголын хүүхдийн спортын өвлийн VII наадмын Шорт трейк 17-18 нас хүртэлх 1500 м охидын төрөлд:  

  • 1-р байр:Орнобиш Маралмаа /Хөвсгөл аймаг/
  • 2-р байр: Баттулга Цасанчимэг /Хан-Уул дүүрэг/
  • 3-р байр: Алтанхуяг Сувд / Хэнтий аймаг/

Монголын хүүхдийн спортын өвлийн VII наадмын Шорт трейк 17-18 нас хүртэлх 1500 м хөвгүүдийн төрөлд: 

  • 1-р байр: Баярхүү Баттулга / Хан –Уул дүүрэг/
  • 2-р байр: Батболд Түвшинбаяр /Хөвсгөл аймаг/
  • 3-р байр: Энхбат Бат-Амгалан /Хөвсгөл аймаг/

Мэдээллийн төв 

 

Санал асуулга

Манай вэб сайт таны санаанд хэр нийцэж байна?

Нийт саналын тоо:  64267

Facebook

Цаг агаар

Вебийн статистик

Таны IP хаяг: 3.215.16.238
  • 21 Онлайн
  • 864 Өнөөдөр
  • 1686 Өчигдөр
  • 5944 Долоо хоногт
  • 18246 Сүүлийн сард
  • 6953773 Нийт хандалт